AKVO – zaprojektuj sobie wodę

akvo

mineral salts

Udało się. Trochę było tego liczenia i konsultacji z ludźmi o IQ powyżej 150 (dzięki Sebastian <3), było też dużo eksperymentowania i próby ułatwienia sobie i baristom życia.

Jak działa AKVO mineral salts v.02? Nie są to wodne 0,1 molowe roztwory soli mineralnych jak w pierwotnej wersji. W praktyce nie było to tak wydajne jakbyśmy oczekiwali, ciężko było przeliczać ilość mg jonów/litr no i nie było to aż tak ekologiczne opakowanie :(

A teraz? Prosta sprawa. Jest pudełko, w środku 6 probówek. W każdej jest odmierzona ilość soli mineralnych. Nadal bawimy się Magnezem, Potasem, Wapniem i buforami. Jedna taka probówka rozpuszczona w 1 litrze wody z systemy RO lub destylowanej, daje nam roztwór, którego 1ml zawiera 1mg pożądanego przez nas jonu.

Chcesz mieć 100mg magnezu w litrze wody? Nalewasz do czajnika 1 litr wody bez minerałów i dodajesz 100ml sporządzonego przez Ciebie roztworu. Do tego 60mg grupy buforowej? Bardzo proszę, 60ml roztworu buforu.

Tak to działa. Z takim zestawem można robić wszystko, cuppingi edukacyjne, eksperymenty i projektowanie wody na zawody.

Pierwsze 30 zestawów powędruje do zawodników z podium zawodów Pro-Infuzja Barsita Chelange, a od stycznia będzie można kupować online.

Cierpliwości ;)
akvo
akvo