WARSZTATY**

Co jakiś czas przeprowadzamy warsztaty konsumenckie na których uczymy Was jak pić/rozpoznawać/smakować/kupować kawę. Warsztaty są podzielone na kilka etapów: ESPRESSO, KAWY MLECZNE, METODY ALTERNATYWNE, CUPPING. Na każdych warsztatach dowiecie się słusznych podstaw, ciekawostek i tajemnic zza baru.

Warsztaty oraz szkolenia odbywają się w przestrzenie warsztatowej Good Cake w centrum Gliwic, ale z przyjemnością szkolimy także w miejscu pracy.

KONSULTACJE*

Dodatkowo oferujemy pomoc na etapie organizacji lokalu, pomożemy w temacie doboru sprzętu, filtrów do wody, dostawców kawy oraz przy tworzeniu standardów. Rzeczy ważne, warto to zrobić zanim przyjdą pierwsi goście.

SZKOLENIE PERSONELU KAWIARNI*

To szkolenie to z założenia wersja PRO. Nie robimy podstawowych szkoleń, naszym zdaniem to niewiele w nosi. Uważamy że warto uczyć według obowiązujących na świecie standardów.

Opowiemy Wam o różnych szkołach parzenia espresso, ale nauczymy wersji obecnie obowiązującej, czyli jak operować parametrami młynka i ekspresu, jak używać wag, jak spieniać mleko, rysować fikuśne wzory, jak sprzedawać więcej kanapek oraz jak wprowadzać i kontrolować procedury za barem.

SZKOLENIE DLA HOME BARISTÓW*

Jest to szkolenie skierowane do osób, które lubią pić dobrą kawę nie tylko w kawiarniach, mają swój ekspres i chcą podszkolić się w spienianiu mleka. Dowiecie się jak poprawnie parzyć espresso, także z użyciem wagi, bo na oko to się nie da. Pomożemy Wam w spienianiu mleka i z podstawowymi wzorami na kawach mlecznych. Dowiecie się także skąd kupować jaką kawę oraz jak dbać o Wasz sprzęt.

Szkolenie przeprowadzamy na ekspresie La Marzocco GS3, młynku Mazzer Super Jolly i przy pomocy naszych 100 gadżetów. ,Ale jeśli chcecie wziąć swój domowy sprzęt, nie mamy nic przeciwko.

SZKOLENIA I WARSZTATY

Jaką kawę robimy w Kafo każdy wie. Mamy słuszne standardy, wiedzę, doświadczenie no i 10 000h za barem. Szkolenia to sprawa, którą robimy od kilku dobrych lat, kiedyś w Warszawie (Filtry Espresso Lab) a teraz tu na Śląsku.
Na pewno jest kilka miejsc którymi możemy się pochwalić, bo są to bardzo udane kawiarnie na kawowej mapie Polski. Relaks Kawiarnia w Warszawie, Kofeina Art Cafe w Opolu, Sienkiewicza 27 w Katowicach no i Aldona w Złej Buce.
Są jeszcze inne, bardziej lub mniej kawowe, na szczęście zawsze udaje nam się kogoś zarazić, bo w takim szkoleniu to jest najważniejsze.
Co możemy dla Was Zrobić?

GDZIE? CENY?

Warsztaty oraz szkolenia odbywają się w przestrzeni warsztatowej Good Cake w centrum Gliwic, ale z przyjemnością szkolimy także w miejscu pracy.
*ceny są różne w zależności od potrzeb oraz budżetu zainteresowanego
**informacje o warsztatach znajdziecie na naszym blogu oraz fb
Kontakt: info@kafo.info
+48 505 133 149